Wielton S.A.

 

Działalność firmy:

 

Wielton S.A. z siedzibą w Wieluniu to największy polski producent naczep, przyczep i zabudów. Spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie należy do grona największych producentów w swojej branży w Europie. Jest także w dziesiątce największych światowych graczy w branży. Klientami Wieltonu są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, dystrybucyjne i rolnicze. Grupa Wielton posiada trzy centra produkcyjne: w Polsce, Niemczech, we Francji oraz Wielkiej Brytanii, a także dwie montownie: we Włoszech i w Rosji. Pod koniec 2016 roku Wielton uruchomił spółkę zależną w Wybrzeżu Kości Słoniowej, gdzie jako pierwszy europejski producent wybuduje montownię naczep drogowych.

W ramach całej Grupy zatrudnienie znajduje obecnie około 3,2 tys. pracowników, przy czym najwięcej, bo aż 1,8 tys. w Wieluniu. Swoim klientom producent zapewnia również wsparcie serwisowe. Kierowcy mogą skorzystać z jednego z ponad 600 punktów zlokalizowanych w 29 krajach Europy. W 2016 r. w Wieluniu Wielton otworzył Centrum Badawczo-Rozwojowe. Inwestycje w badania i rozwój to dla spółki istotny element strategii. Już dziś firma współpracuje z instytutami i uczelniami w Polsce i za granicą, a Centrum Badań i Rozwoju posiada jedyną w Polsce, a drugą w Europie stację do całopojazdowego badania naczep, która umożliwia wykrywanie ewentualnych usterek już na etapie testów produkowanych pojazdów. Oferta Grupy Wielton z roku na rok się poszerza i zostaje wzbogacona o nowe produkty. Klienci mogą wybierać spośród 15 grup pojazdów, dostępnych w ponad 800 konfiguracjach. Siłą Grupy jest konsekwentnie realizowana strategia, oparta na rozwoju organicznym i akwizycjach. W maju 2017 r. Grupa przejęła niemiecką spółkę Langendorf, dzięki czemu poszerzyła swoją ofertę m.in. o specjalistyczne pojazdy do przewozu szkła i prefabrykatów betonowych, a w ostatnim kwartale 2017 roku sfinalizowała przejęcie 100% udziałów we francuskiej spółce Fruehauf. Przejęcie spółki Lawrence David we wrześniu 2018 roku pozwoliło wzbogacić ofertę Grupy o kolejne unikalne pojazdy. Na szczególną uwagę zasługują produkty z linii last mile/home oraz bezsłupkowe naczepy kurtynowe, które pozwalają na bardziej efektywne ładowanie i szybszy transport.

 
Współpraca z HYVA:

 

Siłowniki hydrauliczne marki Hyva są nieodłącznym elementem produktów Wielton - naczep i zabudów wywrotek. Dostarczane od wielu lat komponenty tej marki, doskonale współgrają z wysokiej jakości produktami Wielton. Efektem współpracy są bezpieczne, innowacyjne i niezawodne produkty, które gwarantują bezawaryjną pracę nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach użytkowania. Tworzenie wytrzymałych i sprawdzonych konstrukcji, opartych na solidnych komponentach, zapewnia maksymalną efektywność przy jednocześnie minimalnych nakładach operacyjnych. Celem wieloletniej współpracy pomiędzy firmami Hyva i Wielton jest zapewnienie trwałych rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb i preferencji nawet najbardziej wymagających klientów.