Bodex

 

Działalność firmy:

 

Firma "BODEX" – producent naczep ze Szczercowa rozpoczęła działalność w 1991 r., gdy w polskiej branży naczepowej niewiele się działo. Nie było praktycznie żadnej lokalnej konkurencji, a zagraniczni producenci dopiero przymierzali się do wejścia na polski rynek. BODEX zaczynał od remontów naczep. Pierwszymi produktami były naczepy wywrotki, a następnie naczepy skrzyniowe. Bardzo szybko rosło zainteresowanie dobrymi jakościowo produktami. Ciągłe wdrażanie nowych produktów i praca nad udoskonalaniem dotychczasowych, zaowocowały rosnącą sprzedażą. Rok 2004 spowodował większe możliwości rozwoju. W tym czasie bardzo mocno rozwinął się zakład produkcyjny, poprzez budowę nowych hali produkcyjnych, magazynowych, komór lakierniczych oraz śrutowni jak również park maszynowy wzbogacił się o nowoczesne urządzenia. Dzięki temu BODEX mógł produkować więcej i lepiej jakościowo wychodzą tym samym na przeciw nowym wyzwaniom.
 
Firma produkuje około 100 różnych typów pojazdów w tym wywrotki, przyczepy, cysterny, system wymienny kontenerów, zabudowy kurtynowe i plandekowo-burtowe, zabudowy stałe typu kofer oraz stalowe i aluminiowe, pojazdy do przewozu drewna oraz podwozia do dalszej zabudowy itp. BODEX ciągle wprowadza nowe typy pojazdów oraz udoskonala obecnie produkowane. W ostatnim czasie rozpoczęto produkcję naczep z ruchomą podłogą, niskopodwoziowych (rozsuwanych) przeznaczonych do przewozu maszyn ponadgabarytowych oraz ciągników siodłowych, cystern do przewozu paliw, produktów spożywczych i chemicznych, zabudów typu kofer dla sieci sklepów drogeryjnych oraz pojazdów do transportu drewna i trocin.

Materiały i podzespoły do produkcji pojazdów pochodzą od czołowych producentów światowych. Firma BODEX bazuje na osiach SAF i BPW o nośności od 9 do 12 ton oraz DaimlerChrysler. Podwozia wyposaża się w układy hamulcowe Wabco lub Knorr. W ofercie znajduje się pełny przekrój dostępnych na rynku opon i felg. Instalacja elektryczna marki Hella lub Aspöck z lampami w technologii LED, siłowniki hydrauliczne Penta, Hyva, Edbro czy Binotto. Stal Hardox, Domex to podstawowe materiały do budowy wywrotek.

Nietypowe pojazdy często wymagają niestandardowych rozwiązań, np.: osi skrętnych sterowanych mechanicznie, hydraulicznie lub falami radiowymi. Firma BODEX posiada odpowiednie zaplecze magazynowe, które pozwala na terminowe dostawy zamówionych pojazdów oraz ciągłość produkcji. Park maszynowy wyposażony jest w nowoczesne oprzyrządowanie produkcyjne, które umożliwia realizację nietypowych wyzwań.
BODEX dostarcza pojazdy na rynki: Polski, Ukrainski, Skandynawski, do Holandii, Niemiec, Włoch, Czech, Słowacji, Litwy, Estonii, a także Rosji, Białorusi i Kazachstanu, Uzbekistany, Mołdawii i innych...

Na sukces sprzedaży składają się podstawowe czynniki: rzetelność wykonania produktów, wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz wyspecjalizowana i w pełni profesjonalna załoga. Odzwierciedleniem tego jest rosnąca sprzedaż pojazdów marki BODEX oferowanych w przystępnej cenie i w wysokim standardzie wykonania. Produkty BODEX charakteryzują się wysoką funkcjonalnością i trwałością. Oferta zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Celem firmy "BODEX" jest wzrost udziału w rynku światowym oraz wzrost zaufania do marki "BODEX " na rynkach nowo pozyskanych.
Współpraca z HYVA:

 

Trwająca ponad 20 lat wspólpraca między firmami Bodax i HYVA służy dostarczaniu klientom produktu charakteryzującego się wysoką wytrzymałością. Siłowniki hydrauliczne marki HYVA montowane w naczepach wywrotkach Bodex cieszą sie bardzo dobrą opinią użytkowników ceniących sobie niezawodność w każdych warunkach.